Znaczenie posiadania strony internetowej dla Twojej firmy

Eurogetwork 

Strona internetowa to przede kręgosłup Twojej firmy, który pozwoli Ci na efektowne prowadzenie cyfrowych działań marketingowych. Poniżej chciałbym krótko omówić znaczenie stron internetowych dla dzisiejszego biznesu oraz zasugerować, co może pomóc przy wystartowaniu profesjonalnej strony internetowej dla Twojego biznesu.

W dzisiejszych czasach marketing głównie opiera się na działaniach cyfrowych, a proces digitalizacji trwa. Strona internetowa to przede kręgosłup Twojej firmy, który pozwoli Ci na efektowne prowadzenie cyfrowych działań marketingowych. Poniżej chciałbym krótko omówić znaczenie stron internetowych dla dzisiejszego biznesu oraz zasugerować, co może pomóc przy wystartowaniu profesjonalnej strony internetowej dla Twojego biznesu. 

 

 

Strona internetowa i marketing:

Jak już wcześniej wspominałem, strona internetowa to kręgosłup moralny Twojej firmy, ponieważ wszystkie działania marketingowe, które aktualnie prowadzisz, najprawdopodobniej będą prowadzić do Twojej strony. W tej sytuacji należałoby dokonać wszelkich starań, aby strona internetowa powiązona z naszą firmą, mówiła jak najwięcej o Twojej firmie, produktach lub usługach, które oferujesz. 

Zacznijmy od Social Media, gdzie często prowadzi się dyskusje z potencjalnymi klientami. Po wstępnym przedstawieniu swojego produktu lub usługi to właśnie Twoja strona internetowa, będzie miejscem, gdzie klient może dowiedzieć się więcej. Dodając np. post na Facebook'u i linkując ten post do swojej strony, dajesz swoim klientom natychmiastową możliwość do poznania Twoich produktów i usług, ponieważ jak powszechnio wiadomo, nikt nie zapłaci za produkt/usługę, jeśli nie wie o nim wystarczająco dużo. Strona internetowa docelowo ma służyć jako Twoje 'cyfrowe biuro firmy", gdzie odsyłasz każdego, kto chce skorzystać z Twojej oferty. 

 

Strona internetowa a sprzedaż:

 Sprzedaż to podstawowy element każdego biznesu i jedyny sposób, który pozwoli na funkcjonowanie i pozostanie Twojej firmy na rynku. Natomiast wzrost sprzedaży to z pewnością kluczowy element, jeśli chodzi o poprawę sytuacji finansowej Twojej firmy. Jakie znaczenie ma strona internetowa dla sprzedaży? To oczywiście pytanie retorycznie, ponieważ z pewnością nikomu nie trzeba tłumaczyć, jakie możliwości ma internet. Internet pozwala Ci dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów, a tym więcej masz klientów, tym większe prawdopodobieństwo, że uda Ci się więcej sprzedać. Natomiast samo stworzenie strony internetowej niekoniecznie gwarantuje dotarcie do nowych klientów - należy również zadbać o to, by Twoja strona internetowa była odpowiednio zoptymalizowana pod wyszukiwarki internetowe. Pomoc w tej kwestii znajdziecie: Tworzenie i optymalizacja stron www

 

Zaufanie dzięki stronie internetowej:

Posiadanie własnej strony internetowej to możliwość to dodatkowe punkty zaufania w oczach naszych klientów. W dzisiejszych czasach firma bez własnej strony www postrzegana jest jako niewarta zaufania lub mająca coś do ukrycia. Obecnie prawie każda firma inwestuje w stworzenie własnej strony internetowej i oczywiście wszystkim polecamy skorzystanie z tej możliwości. Jak dokładnie rozumieć zaufanie budowane poprzez strone www? Posiadając stronę internetową pozwalasz swoim klientom dowiedzieć się więcej o Twojej marce/produktach/usługach, ale również o osobach prowadzących firmę. Zawartość Twojej strony ma ogromne znaczenie dla Twojej sprzedaży, tak po prostu jest. Zawartość Twojej strony pozwala Ci wyróżnić się na tle setek innych firm konkurencyjnych z Twojej branży. 

 

Pierwsze dobre wrażenie, również w przypadku strony internetowej:

Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie nie tylko w relacjach personalnych, ale również biznesowych, dlatego warto zadbać, aby Twoja strona internetowa zrobiła dobre wrażenie już od samego początku i budowała pozytywny obraz Twojej marki/firmy. Poniżej 6 podstawowych elementów, które pozwolą Ci zrobić dobre wrażenie na Twoim nowym potencjalnym kliencie:

  • Prosta nawigacja strony - każdy powinien z łatwością znaleźć to, czego szuka
  • Atrakcyjny design - Twoja strona powinna być atrakcyjna, a grafika strony powinna być spójna z Twoją marką
  • Interesujące treści - tak jak już wcześniej wspominałem, treść to jeden z kluczowych elementów
  • Optymalizacja strony pod wyszukiwarki internetowe - jeżeli zależy nam na dotarciu do nowych klientów, to musimy o to zadbać
  • Szybkość ładowania strony - nikt nie lubi czekać

Jak stworzyć własną stronę internetową?

Mam nadzieję, że udało mi się przekonać, że strona internetowa ma kluczowe znaczenie dla Twojej firmy. Bez tego nie masz możliwości zaangażowania swoich klientów online. Nawet jeśli prowadzisz biznes lokalny, to strona internetowa przyniesie Ci wiele korzyści. Teraz pewnie zadajesz sobie pytanie, jak stworzyć własny serwis internetowy? Tworzenie własnej strony internetowej niekoniecznie musi wiązać się ze znajomością trudnych kodów. Obecnie mamy wiele możliwości i serwisów oferujących tworzenie stron internetowych w prosty dla każdego sposób. Z tych najbardziej znanych wymieniłbym Wix i WordPress. Jeśli jednak bierzesz to na poważnie, to warto zwrócić się do kogoś, kto się na tym zna i stworzy ładną graficznie stronę, ale również zadba o optymalizację Twojej strony pod wyszukiwarki internetowe. Pieniądze zainwestowane  w profesjonalną stronę internetową z pewnością się zwrocą. Korzystając z usług profesjonalnej agencji interaktywnej otrzymasz czysty design, prostą nawigację przyjazną dla Twoich potencjalnych klientów. 

 

Podsumowując, posiadanie własnej strony internetowej to wymóg rynku 21. wieku, dlatego otwierając firmę, powinno się już od samego początku uwzględnić koszty stworzenie profesjonalnego serwisu internetowego, który pozwoli zwiększyć sprzedaż oraz będzie skuteczną reklamą dla naszej firmy. 

 

Eurogetwork
Autor

Eurogetwork